Przedszkole Miejskie nr 19 im. Leśna Kraina w Lesznie

Postępowanie rekrutacyjne

1. Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się poprzez nabór elektroniczny.

2. Rodzic składa wniosek tylko do przedszkola pierwszego wyboru.

Szanowni Rodzice !

Uprzejmie informuję, że zgodnie z Zarzadzeniem nr 129/20 Prezydenta Miasta Leszna z dnia 16 marca 2020 zmieniającym Zarządzenie nr 32/20 Prezydenta Miasta Leszna z dnia 22.01.2020 w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego ...

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA ZOSTAŁ WYDŁUŻONY DO 10 KWIETNIA 2020 R. DO GODZINY 15:00.

Ze względu na ograniczenia w kontaktach z pracownikami przedszkola informuję, że wypełnione dokumenty prosimy przesyłać drogą mailową : skan wypełnionych dokumentów lub zdjęcia można przesłać na adres mailowy przedszkola przedszkole19@onet.eu W przypadku wystąpienia braków lub nieprawidłowości w dokumentacji dyrektor lub  pracownik, będzie kontaktował się z rodzicem telefonicznie celem dokonania zmian.

UWAGA !!!

1. Nie dotyczy Rodziców dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola

– Państwo otrzymacie deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

Przed rozpoczęciem rekrutacji rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu, w terminie od 28 lutego do 4 marca 2020 r. na rok szkolny 2020/2021.

Kolejne kroki w naborze elektronicznym:

Kolejne kroki w naborze elektronicznym: Uruchomienie przeglądarki ( np. minimalne wymagania - Google Chrome – wersja 33, Mozilla Firefox – wersja 28,  Internet Explorer- wersja 9, Safari - wersja 5, Opera - wersja 24).

Zalogowanie – leszno.przedszkola.vnabor.pl Zapoznanie z Menu m.in.– -  w zakładce POMOC znajduje się podręcznik użytkownika dla kandydata, -  przegląd ofert, zasad i terminów naboru Kliknąć przycisk Zgłoś kandydaturę (znajduje się w bocznym menu) i działanie zgodnie z instrukcją (wypełnienie kolejnych pól, klikać przycisk Dalej - UWAGA! przy sekcji Utworzenie Konta, zostanie wygenerowany login użytkownika, który należy sobie zanotować (będzie potrzebny w kolejnych logowaniach).

Aby wyświetlić wniosek do wydruku, należy kliknąć przycisk Drukuj wniosek, po wydruku przycisk Zakończ w celu zakończenia rejestracji. Po zakończeniu rejestracji wprowadzone dane dostępne są po zalogowaniu na zakładce Wniosek, dostępnej w bocznym Menu. Wydrukowany, własnoręcznie podpisany Wniosek wraz z załącznikami (dokumentami potwierdzającymi spełnienie wymagań wskazanych we wniosku) Rodzic dostarcza tylko do przedszkola pierwszego wyboru w terminie do 27 marca 2020 r. do godziny 15.00.

Podczas składania wniosku upoważniona w przedszkolu osoba dokonuje weryfikacji zawartych w nim danych i potwierdza jego złożenie (druk potwierdzenia do pobrania razem z wnioskiem). Złożony w przedszkolu pierwszego wyboru wniosek będzie brał udział w rekrutacji w przedszkolach drugiego i trzeciego wyboru (dotyczy przedszkoli przeprowadzających nabór elektroniczny). Na dalszych etapach postępowania rekrutacyjnego (zgodnie z terminami określonymi w Zarządzeniu nr 32/2020 Prezydenta Miasta Leszna z dnia 22.01.2020), Rodzic po zalogowaniu się, klikając pozycję Aktualności w bocznym Menu będzie miał wgląd w wyniki postępowania.

Po zakwalifikowaniu dziecka rodzic potwierdza wolę przyjęcia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 w terminie do 30 kwietnia 2020 roku do godz. 15.00 (druk do pobrania). Potwierdzenie woli należy wypełnić i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru.

W przypadku braku możliwości rekrutacji elektronicznej Rodzic podejmuje następujące działania:  1. W siedzibie przedszkola Rodzic pobiera -  wniosek o przyjęcie dziecka do Przedszkola w Lesznie na rok szkolny 2020/2021 wraz z potrzebnymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie wymagań: oświadczenie rodzica /opiekuna prawnego o wielodzietności rodziny kandydata, oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego o zatrudnieniu / studiowaniu / uczeniu się w systemie dziennym, oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego o samotnym wychowywaniu dziecka, oświadczenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

2. Wypełniony i własnoręcznie podpisany Wniosek wraz z załącznikami (dokumentami potwierdzającymi spełnienie wymagań wskazanych we wniosku) Rodzic dostarcza tylko do przedszkola pierwszego wyboru w terminie do 27 marca 2020 do godziny 15.00.

3. Podczas składania wniosku upoważniona w przedszkolu osoba dokonuje weryfikacji zawartych w nim danych i potwierdza jego złożenie (druk potwierdzenia do pobrania razem z wnioskiem).

4. Złożony w przedszkolu pierwszego wyboru wniosek będzie brał udział w rekrutacji w przedszkolach drugiego i trzeciego wyboru  (dotyczy przedszkoli przeprowadzających nabór elektroniczny).

5. Na dalszych etapach postępowania rekrutacyjnego (zgodnie z terminami określonym w Zarządzeniu nr 32/2020 Prezydenta Miasta Leszna z dnia 22.01.2020), Rodzic sprawdza wyniki w siedzibie przedszkola.

6. Po zakwalifikowaniu dziecka rodzic potwierdza wolę przyjęcia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 w terminie do 30 kwietnia 2020 roku do godz. 15.00 (gotowy druk). Potwierdzenie woli nalezy wypełnić i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru.

Dla dzieci nieprzyjętych do przedszkola będzie przeprowadzone postępowanie uzupełniające w terminach określonych w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Leszna.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.leszno.pl/Rekrutacja_do_przedszkoli.html

Sierpień 2020