Przedszkole Miejskie nr 19 im. Leśna Kraina w Lesznie

Utworzono dnia 11.05.2020

Dzień dobry kochane dzieci!

1. Posłuchajcie opowiadania:

Rodzina Zuzi i Franka postanowiła po południu obejrzeć film o Panu Jezusie. Podczas oglądania filmu Zuzia zawołała:

-„ Ja na pewno bym się przestraszyła, gdyby Pan Jezus mi się pokazał!”

- „Spójrz na twarze apostołów! Według mnie oni są szczęśliwi. – Powiedział Franek – Zobaczyli ponownie żywego Pana Jezusa!”

- „Dzieci ciszej! – Powiedział tato – Teraz oglądamy film, później będziemy o nim rozmawiać.”

- „No dobrze, tak tylko sobie pomyślałam – odparła Zuzia”.

1. Odpowiedz na pytania:
  1. Co robiła rodzina Zuzi i Franka po południu? ( oglądali film o Panu Jezusie)
  2. Jak czuli się apostołowie, gdy spotkali zmartwychwstałego Pana Jezusa? (byli szczęśliwi)

1. Co mówi o tym Pismo Święte?

Kiedy apostołowie byli w Wieczerniku, myśleli o Panu Jezusie. Byli bardzo smutni, ponieważ nie rozumieli dlaczego grób Pana Jezusa był pusty.

Gdy tak siedzieli i rozmawiali o tym, nagle stanął pośród nich Pan Jezus i powiedział:

-„Pokój wam! Nie bójcie się, Ja żyję!”

Wystraszeni apostołowie myśleli, że widzą ducha. Pan Jezus znał ich myśli i powiedział;

-„ Czemu jesteście wystraszeni? Popatrzcie na moje ręce i nogi: To jestem JA. Dotknijcie mnie i przekonajcie się, że nie jestem duchem.”

Kiedy to mówił pokazał im ręce i nogi. Apostołowie z radości nie wiedzieli, co maja powiedzieć. Pan Jezus zapytał ich, czy mają coś do zjedzenia.Oni poczęstowali Go kawałkiem pieczonej ryby.

1. Odpowiedz na pytania:
  1. Jakie były pierwsze słowa, jakie Pan Jezus skierował do swoich uczniów? (Pokój wam)
  2. Co myśleli sobie apostołowie? (że Pan Jezus jest duchem)
  3. Jak Pan Jezus pokazał uczniom, ze naprawdę jest żywy? ( pokazał im ręce i nogi, pozwolił się dotknąć, zjadł kawałek ryby)

1. Zabawa

Wyobraź sobie, ze jesteś apostołem w Wieczerniku. Teraz zamień się w rzeźbę- jesteś rzeźbą, która przedstawia wystraszonego apostoła. Teraz zmieniasz się w rzeźbę apostoła zdziwionego. A teraz jesteś radosnym apostołem.

1. Modlitwa:

Powiedz: Panie Jezu, dziękuję Ci za to, że zmartwychwstałeś,  że żyjesz  i że w każdą niedziele mogę spotkać się z Tobą w kościele.

Drodzy Rodzice

Tak jak 2000 lat temu po zmartwychwstaniu Pan Jezus przyszedł do swoich uczniów w Wieczerniku, tak samo przychodzi dziś do nas podczas Mszy świętej. Mówi do na: „Pokój Wam”. Przychodzi do nas, bo chce zabrać nasz lęk, niepokój, strach. We współczesnym świecie codziennie słyszymy o różnych katastrofach, zamachach, kataklizmach, wypadkach. Żyjemy w czasie pandemii i boimy się o zdrowie swoje i naszych bliskich.  Potrzebujemy sobie nieustannie przypominać, że nasz Zbawiciel umarł i zmartwychwstał, by pokonać śmierć, grzech, ale też żeby przynieść nam pokój – zapewnić, że On jest Panem i że jesteśmy w Jego rękach. To my dorośli możemy uczyć nasze dzieci postawy zawierzenia.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

...............................................................................................................

Religia 5-6 latki 7.04.2021

Kochane dzieci!
Kilka dni temu, w niedzielę obchodziliśmy
wielkie święta zwane wielkanocnymi .
Święta te są dla nas najważniejszymi świętami,
ponieważ przypominają nam one,
o wielkim wydarzeniu – O zmartwychwstaniu
Pana Jezusa.
Obok na ilustracji widzicie postać Pana Jezusa,
który wychodzi z grobu. Jest on żywy i wygląda
jak zwycięzca.
Dlaczego?
Ponieważ pokonał śmierć i grzech.
Pismo Święte opisuje to wydarzenie w ten sposób, że w pierwszy dzień tygodnia kobiety idą do grobu Pana
Jezusa. Kiedy tam przychodzą, widzą odsunięty kamień. Nagle stają przed nimi aniołowie i pytają: „Dlaczego
szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj! Zmartwychwstał!”
Odpowiedz na pytania:
1. Dokąd przyszły kobiety pierwszego dnia tygodnia? ( do grobu Pana Jezusa)
2. Co zobaczyły kobiety? (odsunięty kamień)
3. Kogo tam spotkały? (aniołów)
4. Co powiedzieli aniołowie kobietom? (że Pan Jezus zmartwychwstał)
Kochane dzieci.
W święta wielkanocne cieszymy się, że Pan Jezus zmartwychwstał i dziękujemy Mu za to. Pan Jezus pokonał
grzech i śmierć i dzięki temu my będziemy mogli spotkać Go kiedyś w niebie.
Pierwszy dzień tygodnia oznacza niedzielę. Już tu na ziemi w każda niedzielę możemy spotkać
zmartwychwstałego Pana Jezusa na Mszy świętej w kościele, ale także w czasie modlitwy. Możemy też
doświadczyć Jego miłości poprzez miłość i troskę naszych rodziców, dziadków, naszych bliskich, a także
podziwiając piękno stworzonego świata.
Pamiętaj o modlitwie. Podziękuj dziś Panu Jezusowi za zmartwychwstanie.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
A to linki do zadań:
1. Ułóż puzzle: https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3ed1cba0ecf9
2. Wydrukuj i pokoloruj obrazek: https://docs.google.com/document/d/1Q-
IHHC9ebRXC_G9G3VydJ04DboXO0Di8/edit

3. Posłuchaj piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=271w6DJSVmo&ab_channel=PromyczekNS

ZAŁĄCZNIKI:

Monstrancja